Flyinfante

Yaşam Enerjisi İçin FLYINFANTE

İnfante İspanyolca da Prens, diğer Avrupa dillerinde ise çocuk manasına geliyor. Bir insan içindeki çocuğu yaşattığı müddetçe hayattadır. İçindeki çocuğu öldüren insanın yaşam damarı da kopmuş demektir.  Flyinfante: içinizdeki çocuğu yeniden canlandırmak, yaşam enerjisini coşturmak için kuruldu.

Ancak sloganı ve prensibi ÖNCE EMNİYET olarak belirledi. Evet, Flyinfante’nin logosu bile 4 ayda ortaya çıktı. Yüzlerce eskiz ve beyin fırtınasının neticesiydi. Günbatımında sonsuzluğa süzülen kanat ancak kafalarında ki ön yargılardan kurtulmuş insanları özgürlüğe taşıyabilir mesajı veriyor.

Neden FLYINFANTE

Türk Hava Kurumunun Havacılık eğitiminin gereği, önce güvenlik prensibiyle yetişmiş, 30 yıllık havacılık tecrübesi olan bir okuldur.

Uluslararası Havacılık Federasyonun (FAI) Türkiye temsilcisi THK’nun İzmir’deki temsilcisidir. Çünkü, Flyinfante  Yamaçparaşüt Okulu sıfır risk prensibiyle hareket etmektedir. Böylece havacılık sporunun ne kadar güvenli olduğunu yaparak ve yaptırarak ispat etmektedir.

Çünkü İnsan en kıymetli varlıktır. Çünkü Havacılık her insanın çocukluk hayalidir ve bunu başarabilen fertler bir hayallerine daha kavuşmuş, mutlu fertler olacaktır.

Çünkü havacılık herkesin yaşaması gereken bir özgürlüktür.